EN
UA
EN
UA
Послуга уповноваженого представника для виробника
УПОВНОВАЖЕНИЙ ПРЕДСТАВНИК ДЛЯ ІНОЗЕМНОГО ВИРОБНИКА
Posted by admin on 28.03.2024

Чи задумувались ви над тим, хто відповідає за якість та безпеку товарів імпорту? В Україні ця роль належить Уповноваженому представнику – юридичній або особі ФОП, яка має резидентство. 

Слід зазначити, що наявність уповноваженого представника для будь-якого виробника-нерезидента є вимогою українського законодавства.  Тому одним з перших кроків процесу сертифікації медичних виробів або косметики є призначення Уповноваженого представника виробника в Україні. Авторизований Уповноважений представник діє як офіційний посередник між виробником та ринком України, в тому числі з державними установами, відповідальними за ринковий нагляд.

Уповноважений представник має певні обов’язки, визначені Технічними регламентами та законодавчими актами:

  • нести відповідальність за вироби, що знаходяться в обігу;
  • зберігати технічну документацію протягом 5-15 років з моменту випуску останнього виробу;
  • брати участь в перевірках від органів ринкового нагляду;
  • виконувати постмаркетингове спостереження та інформувати про прецеденти;
  • авторизувати імпортерів та контролювати сірий імпорт;
  • оплачувати штрафи.

Зазвичай, іноземні виробники обирають уповноваженого представника за власними вимогами та вподобаннями. Це може бути як чинний дистриб’ютор або імпортер, так і незалежна компанія, наприклад Miasphera, яка не залучена в процес реалізації. Розглянемо детальніше обидва випадки.

Ситуація 1: Уповноваженим представником є дилер-імпортер

Коли Уповноваженим представником є дилер-імпортер, виробник більшою мірою залежить від його умов. В цьому випадку представник-дилер часто діє у своїх інтересах, замикаючи постачання та продажі на собі та обмежуючи права дилерства для інших компаній. Крім цього він має додаткову конкурентну перевагу – його назва, як Уповноваженого представника, присутня на маркуванні або на інструкції усіх виробів.

Ситуація 2: Уповноваженим представником є незалежна компанія

Якщо Уповноваженим представником є компанія, яка не залучена в реалізацію продукції, виробник може самостійно обирати будь-яку кількість дилерів з якими хоче співпрацювати та на яких умовах.

Важливе уточнення! Кожен тип медичного виробу повинен бути пов’язаний лише з одним Уповноваженим представником. 

Як бачимо, останній варіант має більше переваг для виробника, оскільки дозволяє регулювати кількість дилерів та надавати право на ввезення та дистриб’юцію своєї продукції іншим компаніям.  

Маючи багаторічний досвід, компанія Maisphera пропонує незалежні послуги аутсорсингу Уповноваженого представництва. Ми працюємо з широким колом медичних, косметичних, харчових та ветеринарних товарів та завжди тримаємо руку на пульсі законодавчих нововведень.

Звертайтесь до нас та робіть важливий крок до успішного старту на українському ринку! 

Повернутись до Новин >
МІАСФЕРА
Просп. Соборності, 30-A, 318
Київ, 02154, Україна
mia@miasphera.com
Відділ продажів
+380 44 498 88 58
+380 68 498 88 58
КОНСУЛЬТАЦІЯ
Зроблено з
студією 
Soroca