EN
UA
EN
UA
Реєстрація косметики в Україні
РЕЄСТРАЦІЯ КОСМЕТИКИ В УКРАЇНІ. НОВІ ПРАВИЛА: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ВИРОБНИКУ?
Posted by admin on 08.02.2024

«Реєстрація косметики в Україні» – один з популярних запитів у пошукових системах. Це й не дивно, адже трендом останнього десятиліття є зростання косметичного ринку, на що вказує стабільне підвищення обсягів виробництва та реалізації косметичних засобів.  Косметика давно стала не просто продуктом для догляду, а й необхідним елементом повсякденного використання людини. 

Український ринок косметичних виробів не є виключенням. Тому питання появи нових продуктів, збільшення кількості виробників та технічне регулювання обігу косметики є нагальним питанням для українського законодавства. 

Як легально зареєструвати косметичну продукцію в Україні?

Чи обов’язкова сертифікація косметики та коли вступає в дію новий Технічний регламент? – на ці та інші питання відповідає головний юрист компанії MIASPHERA – Віталій Ковбаса. 

Перед початком опису процедури, надамо трохи теорії та розуміння терміну «косметичні засоби» з боку українського законодавства.

Вимоги до косметичних засобів на ринку України

Косметичні засоби в Україні регулюються відповідно до Закону «Про косметичні засоби» від 05.04.2012 № 4616-VI. 

Косметичною продукцією може вважатись будь-яка речовина або суміш речовин, які призначені для використання на зовнішніх ділянках тіла людини з метою їх очищення, ароматизування, відновлення, захисту та коригування запаху.  

Кожен іноземний виробник чи імпортер який виводить косметичні засоби на ринок України, проходить полегшену процедуру декларування відповідності. Оскільки косметика з ЄС вже відповідає нормам, які тільки будуть впроваджені в нашій державі. Імпортеру достатньо надати сертифікат від виробника та паспорт безпеки на продукцію.

Національний виробник проходить цю процедуру через отримання висновку санітарно-епідеміологічної експертизи на виробництво та продукцію.  

Як наразі проходить реєстрація косметики в Україні?

Наразі та до повного введення в дію Технічного регламенту, реєстрація косметичних засобів в Україні для національного виробника  здійснюється через добровільне отримання висновку санітарно-гігієнічної експертизи (СЕС), який підтверджує безпеку продукції для здоров’я людини та надає право на її продаж.

Процес регулювання косметичної продукції в Україні активно інтегрується з законодавством Європейського союзу. На підставі Регламенту ЄС №1223/2009 було розроблено технічний регламент на косметичну продукцію для України. Цей нормативний акт неодноразово переносився, але все ж був прийнятий Кабміном 20 січня 2021 року. 

У зв’язку з воєнними діями МОЗ запропонувало відкласти набрання чинності Технічного регламенту до 3 серпня 2024 року та запровадили перехідний період для учасників ринку косметичної продукції до 3 серпня 2026 року.  

Еволюція регуляторних вимог до косметики в Україні

Еволюція регуляторних вимог до косметики в Україні

Основна мета запровадження Технічного регламенту – це  встановлення нових стандартів до косметичних продуктів на ринку України, визначення прав та обов’язків учасників ринку щодо введення косметичної продукції в обіг, а також усунення адміністративних бар’єрів в торгівлі з країнами Європейського союзу. 

Після набуття чинності технічного регламенту, процес реєстрації косметичної продукції стане кардинально новим. 

Зміни в процедурі реєстрації косметики згідно з Технічним регламентом

Зміни в процедурі реєстрації косметики згідно з Технічним регламентом

Слід зазначити, що перехідний період, власне до моменту вступу в силу Технічного регламенту, дає час операторам ринку, щоб підготуватись. Реалізація косметики, яка виготовлена до 03.08.2026, не буде заборонена або обмежена до реалізації наступні 5 років. 

Чим корисна Miasphera для виробника косметики?

Якщо ви виробник косметичних засобів та плануєте подальший розвиток власного виробництва, слід вже зараз стратегічно підходити до цього питання. Перехідний період в законодавстві – це завжди час додаткових дій та нових кроків. Щоб не втрачати час та уникнути ряду прикрих помилок при реєстрації косметичних засобів за новими правилами – звертайтесь до MIASPHERA!

Ми надамо повну юридичну підтримку та супровід на всіх етапах виводу косметичної продукції на ринок України! Фахівці MIASPHERA радо поділяться своїм успішним досвідом!

Що Miasphera може зробити для виробника косметики:

  1. Проаналізувати поточний стан справ та скласти дорожню карту подальших дій. На основі оцінки можливих ризиків та переваг, підкажемо варіанти подальшого розвитку вашого бізнесу; 
  2. Провести аудит поточного виробництва, допомогти з розробкою ТУ на продукцію, стандартизацією умов виробництва, отриманням сертифікатів СЕС;
  3. Надати послуги аутсорсингу уповноваженого представника; 
  4. Перевірити на відповідність маркування, чинні інструкції та промо матеріали;
  5. Сформувати досьє на продукцію та здійснити процедуру нотифікації;
  6. За допомогою наших партнерів розробимо і впровадимо стандарти GMP. 

Ми завжди йдемо на крок попереду та працюємо за новими стандартами!

Бажаєте отримати консультацію? Залишайте заявку за посиланням.

Повернутись до Новин >
МІАСФЕРА
Просп. Соборності, 30-A, 318
Київ, 02154, Україна
mia@miasphera.com
Відділ продажів
+380 44 498 88 58
+380 68 498 88 58
КОНСУЛЬТАЦІЯ
Зроблено з
студією 
Soroca