Якщо ви виробник або експортер косметичної продукції та маєте бажання підкорювати ринок країн Євросоюзу – вам обов’язково необхідно пройти процедуру реєстрації ваших косметичних засобів.
Процедура проходить через оцінку відповідності косметичних виробів згідно з регламентами та директивам ЄС. Простіше кажучи: ваш продукт має відповідати стандартам ЄС на даний вид виробу.
Регламент забороняє вихід на ринок ЄС косметичних продуктів, інгредієнти або кінцевий склад яких випробовувались на тваринах. Речовини, які є канцерогенними, мутагенними чи токсичними для репродуктивного здоров’я також заборонені до використання.
Оцінка відповідності складається з проходження двох головних процедур: складання звіту з безпеки продукції (CPSR) та нотифікації. Звучить страшнувато, але в даній статті ми пояснимо це заплутане питання.
Отже, косметичні вироби охоплюють широкий спектр товарів, але все ж вони мають одну спільну рису – безпосередньо контакт з тілом людини. Саме ця особливість і є причиною ретельного вивчення фізико-хімічних показників будь-якого косметичного продукту.
Щоб впевнитися, що досліджуваний товар безпечний для використання, складається звіт з безпеки (CPSR), згідно з Додатком I Регламенту про косметику. Він містить важливі дані про результати досліджень складу та окремих компонентів, які можуть нести потенційні ризики для споживача. В процедуру також включено оформлення інформаційного файлу, де на кожен засіб зазначено відповідне маркування та умови відповідності виробництва законодавством ЄС.
Нотифікація – це процес внесення косметичної продукції в загальноєвропейську базу даних (CPNP), який проводиться на підставі звіту про безпеку продукту (про який сказано вище).
Отже, розібравшись з визначенням основних термінів, ми можемо сформувати етапи, на шляху до успішної процедури оцінки відповідності косметичних засобів:
Слід зазначити, що успішне проходження першого етапу дає змогу сформувати дорожню карту всього шляху реєстрації продукту, від якої й буде формуватися остаточний перелік необхідних документів для формування досьє – PIF файлу.
Звертаємо увагу, що у випадку реєстрації косметичної продукції на території країн Європейського Союзу, необхідно потурбуватись про наявність уповноваженого представника.
Ця відповідальна особа зареєстрована на території країни ЄС, володіє повною інформацією про продукцію, несе юридичну відповідальність за дотримання вимог по нормативах косметики та за потреби надає усю необхідну інформацію на запит наглядових органів для контролю та моніторингу діяльності.
Відповідно до Косметичного Регламенту (ЄС) No 1223/2009, уповноважений представник несе юридичну відповідальність за косметичний продукт не європейського виробника на ринку ЄС.
Всі косметичні продукти, що надходять на ринок ЄС, повинні мати наступний пакет документів:
Паспорт безпеки (MSDS) косметичної продукції розробляється на підставі даних виробника та уповноваженої особи. Він містить більш детальну інформацію про: склад, можливі ризики шкоди людині, правила поведінки в разі неправильного використання, умови зберігання та утилізації. Цей документ є важливим не лише для експортних операцій, а й для кінцевого споживача, щоб забезпечити правильне і безпечне використання товару.
У разі невідповідності косметики встановленим нормам безпеки певної країни або при поданні неповного пакета документів у реєстрації може бути відмовлено.
Бажаєте дізнатись про послугу більше?
Залишайте заявку на консультацію на сайті або телефонуйте нам! Звільніть свій час для більш важливих бізнес-процесів, а решту довірте фахівцям Miasphera! Ми працюємо по всій Україні!