EN
UA
EN
UA
Використання канабісу
КОНОПЛІ, КАНАБІС, ЧИ МАРИХУАНА: ВІДМІННОСТІ ТА СФЕРИ ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ
Posted by admin on 18.01.2024

Велика кількість обмежень на виробництво та вживання канабісу в різних країнах часто призводять до непорозумінь та плутанини в самих поняттях. Не всі усвідомлюють, чому існує три різні назви – канабіс, марихуана та коноплі і яка саме між ними різниця. А ті, хто не знає про існування промислових сортів, вороже ставиться до всього канабісу в цілому. 

Отже, канабіс, коноплі чи марихуана – як правильно?

Відповідь: всі найменування вірні! Але з точки зору ботаніки, медицини та права – це абсолютно різні речі.  Суть термінологічних відмінностей полягає в існуванні різних підвидів та продуктів, яки виготовлені з однієї рослини – конопель. Розберімося що і до чого. 

Рослина роду Канабіс (Cannabis) або коноплі посівної – це сільськогосподарська культура, яка характеризується зазубреним листям та має характерний запах. 

Ботаніки розділяють ці рослини за будовою та класифікують на основі морфології, фізіології та походження. Найбільш відомими підвидами є Sativa та Indica або їх гібриди. 

Сатива (Sativa) – це висока рослина з тонкими листям, яка традиційно вирощується в країнах Латинської Америки, Північної Африки та Південно-Східної Азії. Підвид має підвищений рівень тетрагідроканабінолу (ТГК).

Індіка (Indica) – низькорослий підвид,  який відрізняється підвищеним рівнем канабідіолу (КБД) та вирощується переважно у гірських районах Індії та Пакистану. Існує також дикий підвид – Рудераліс (Ruderalis), він є менш поширеним, але на його базі були виведені всі культурні сорти технічної коноплі з майже нульовим  вмістом тетрагідроканабінолу (ТГК). Він відомий своєю особливістю автоцвітіння, в залежності від віку, а не світлових циклів. Через низький вміст ТГК він не використовується в рекреаційних або медичних цілях. В деяких країнах цей промисловий вид конопель називають хемпом (hemp).

Застосування конопель

Загалом, канабіс – це латинське найменування рослини, яким також позначають медичні сорти коноплі та продукцію на основі конопель терапевтичного призначення.  Традиційно, медичний канабіс відрізняється збалансованим вмістом КБД та низьким рівнем ТГК.

Марихуана – це курильна суміш із висушених суцвіть жіночих особин сативи та індики. Марихуана має більший відсоток вмісту психоактивних речовин (ТГК більше ніж 0.3%), у порівнянні з коноплями та має психотропні властивості (легкого наркотику). 

Чому ж існують три найменування?

У зв’язку з легалізацією медичного канабісу виникла необхідність називати різні підвиди конопель та продуктів на їх основі. Таким чином, виробники дистанціювали тих, хто потребував використання цих рослин саме в лікувальних цілях від користувачів рекреаційного споживання. 

Як же визначити правовий статус рослини канабісу?

З розвитком легального ринку продуктів на основі канабісу, слід чітко  розмежовувати ці найменування. Отже, знаючи властивості, можна резюмувати що:

Коноплі – це сільськогосподарська культура, яка охоплює всі сорти Cannabis ruderalis. Коноплі є джерелом екологічного текстилю та паперу, широко використовується у промислових цілях.

Канабіс – позначення спеціалізованих сортів, виведених для терапевтичних цілей, незалежно від їх наркотичних властивостей. 

Марихуана – це курильна суміш із висушених суцвіть жіночих особин сативи та індики, що має властивості легкого наркотику. 

Медична марихуана або медичний канабіс — цей термін використовується саме для похідних канабісу Sativa, які використовуються для полегшення симптомів, викликаних певними захворюваннями. 

В чому різниця між медичною та рекреаційною марихуаною?

Основна відмінність – це у вміст ТГК. Прирівнювати медичну марихуану до рекреаційної некоректно, оскільки її завдання – не приносити задоволення, а полегшувати больові симптоми. А отже медичний канабіс – це спеціально виведені сорти зі зміненим вмістом ТГК. 

Наразі виведено безліч сортів рослин канабісу Sativa саме для медичного застосування. 

Сорти медичного канабісу Sativa для медичного застосування. 

Основною дієвою речовиною є канабідіол (КБД). Результати наукових досліджень показують, що рослинні препарати з КБД ефективно блокують різні типи болю, підвищують апетит, допомагають подолати депресивні стани, стримують напади епілепсії. Це важливий засіб для людей, які страждають від постійних болів, онкології та СНІДу.

Медичний канабіс

Медичний канабіс продемонстрував потенціал у полегшенні симптомів, пов’язаних з неврологічними захворюваннями, такими як  епілепсія, розсіяний склероз, хвороба Паркінсона, хвороба Альцгеймера та невропатичний біль. Але важливо розуміти, що канабіс не панацея і таке лікування може бути корисним не для всіх.

Наразі у світі проводиться велика кількість досліджень на тему впливу медичного канабісу при лікуванні особливо складних хвороб.

Але водночас, неоднозначний юридичний статус різних хімотипів ускладнює вивчення властивостей канабісу. Обов’язковою умовою проведення досліджень є спеціальна ліцензія, отримання якої є досить бюрократичною процедурою. 

Маємо надію, що наука у цьому питання буде уперто рухатись вперед, відкриваючи нові корисні способи застосування конопель та їх похідних в медицині, хімічній промисловості, промисловості та сільському господарстві. 

Увага! Стаття розміщена з пізнавальною метою і не пропагує вживання наркотиків. Сподіваємось наша публікація принесла наукове розуміння теми та допомогла розібратись з відмінностями термінів.

Повернутись до Новин >
МІАСФЕРА
Просп. Соборності, 30-A, 318
Київ, 02154, Україна
mia@miasphera.com
Відділ продажів
+380 44 498 88 58
+380 68 498 88 58
КОНСУЛЬТАЦІЯ
Зроблено з
студією 
Soroca